Tym razem reportaż ślubny Kasi i Freeka. Zabieram Was w okolice Łodzi, do Centrum Bankietowo – Konferencyjnego Czarny Staw Aleksandrów Łódzki, gdzie miałem przyjemność być fotografem ślubnym na ślubie tej Pary.  Bardzo się ucieszyłem, ponieważ miałem okazję fotografować ślub międzynarodowy, gdyż Freek jest Holendrem. Pomyślałem, że może być interesująco, bo zupełnie nie wiedziałem jakie atrakcje przygotują Panu Młodemu goście z Holandii. To był początek października i miałem nadzieję, że pogoda również dopisze. Nie zawiodłem się. Pracę nad zdjęciami ślubnymi rozpocząłem od przygotowań Pary Młodej.

Ślub Kasi i Freek’a odbył się w Parafii Zesłania Ducha Świętego w Aleksandrowie Łódzkim. Od wejścia do kościoła Młodej Parze towarzyszyły radość, uśmiech i czułe spojrzenia. Ceremonia odbyła się przy akompaniamencie miejscowej scholi, a Para Młoda złożyła przysięgę małżeńską w  swoich ojczystych językach.

Przyjęcie weselne w Sali Pałacowej w kompleksie Czarny Staw Aleksandrów Łódzki

Po życzeniach, które również były składane w różnych językach, pojechaliśmy na salę weselną. Przyjęcie odbyło się w kompleksie Czarny Staw w Nowym Adamowie, niedaleko Aleksandrowa Łódzkiego. Oprawę muzyczną zapewnił DJ Dreep, który w profesjonalny sposób porwał zarówno polskich, jak i holenderskich gości na parkiet.

Nie mogło zabraknąć wzajemnej integracji polsko-holenderskiej. Po pierwszych toastach i  rozluźnieniu na parkiecie przyszła pora na tradycyjną polską biesiadę za stołami. Ziomkowie Freek’a śpiewali polskie szlagiery ze śpiewniczków, co doskonale im wychodziło:) Później nastał czas śpiewów po holendersku. Wszyscy goście Kasi, śpiewali wspólnie z Holendrami refren piosenki o Panu Młodym, która została specjalnie napisana na tę okazję i również dali radę 🙂 Tak więc gimnastyka dla języka jest dobra dla każdego, nie ważne o jakiej porze. Wszyscy bardzo dobrze się bawili.

Na tym weselu panowała niesamowita atmosfera przepleciona dwiema kulturami, a ponadto dużo uśmiechu, czułych spojrzeń i ogromna dawka pozytywnych emocji ze strony Pary Młodej, która nie wstydziła się okazywać swoich uczuć przed obiektywem. Zapraszam do obejrzenia kolejnego reportażu.

Przyjęcie weselne – Sala Pałacowa Czarny Staw