fbpx

Łukasz Jakóbczyk Fotografia

PAKIET MINIMUM 2500 PLN

konsultacja przed ślubem

reportaż 10 godzin, max do 23.00

200 zdjęć na pendrive w etui

galeria on-line zabezpieczona hasłem

100 odbitek błysk lub mat

 

PAKIET STANDARD 3000 PLN

konsultacja przed ślubem

reportaż 14 godzin, max do 01.00

400 zdjęć na pendrive w etui

galeria on-line zabezpieczona hasłem

fotoalbum 25×25 cm, 20 stron

PAKIET EKSTRA 3500 PLN

konsultacja przed ślubem

nielimitowana liczba godzin reportażu

600 zdjęć na pendrive w etui

galeria on-line zabezpieczona hasłem

fotoalbum 25×25 cm, 20 stron

100 odbitek błysk lub mat

sesja ślubna

Często zadawane pytania

Ile kosztuje fotograf ślubny?

Od razu powiem, że nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Cena fotografii ślubnej zależy od wielu czynników – pakietu, który wybierze Para, dodatków tj. sesji ślubnej, albumu, odbitek. Dlatego na mojej stronie są trzy przykładowe pakiety, których zakres można dowolnie modyfikować a cena usługi jest ustalana indywidualnie, w zależności do Waszych potrzeb 🙂

Czy możemy się spotkać i omówić szczegóły osobiście? Czy istnieje możliwość podpisania umowy przez Internet?

Aby przedstawić ofertę fotografii ślubnej zawsze proponuję osobiste spotkanie z przyszłą Parą Młodą, ponieważ jest to najlepsza możliwość poznania się i omówienia szczegółów ślubu, przyjęcia weselnego. Dodatkowo w dobrym towarzystwie kawa smakuje o niebo lepiej.
Jednak z braku czasu po stronie Pary Młodej lub znaczącej odległości, możemy wszystko załatwić przez Skype’a, maila oraz rozmowy telefonicznej. Ostatecznie rezerwacja terminu polega na podpisaniu umowy oraz wpłacie zadatku na mój rachunek firmowy. Zapraszam do przeczytania Poradnika.

Ile będziemy czekać na zdjęcia?

Gotowy materiał z reportażu ślubnego trafi do Waszych rąk nie później niż dwa miesiące po zakończonych zdjęciach, w tym również sesji ślubnej. Zazwyczaj w ciągu pierwszych dwóch tygodni od dnia Waszego ślubu będzie dostępna na mojej stronie internetowej dla Was pierwsza galeria – First Look – około czterdzieści zdjęć z najważniejszych momentów Waszego ślubu.

Czy istnieje możliwość rezygnacji z sesji ślubnej lub fotoalbumu?

Oczywiście, jest to możliwe. W ofercie fotografii ślubnej przedstawiam przykładowe pakiety. Zakres oferty możemy wspólnie dopasować do Waszych ślubnych planów o oczekiwań. Więcej informacji o fotoalbumach.

Na jakim terenie pracujesz jako fotograf ślubny?

Głównie pracuję na terenie województwa łódzkiego, świętokrzyskiego i mazowieckiego, jednak coraz częściej wykonuję reportaże ślubne w całej Polsce.

Jaki jest Twój styl pracy podczas dnia ślubu?

Na ślubie pracuję w stylu reporterskim. Oprócz zdjęć kluczowych momentów takich jak przysięga, pierwszy taniec, które ode mnie otrzymacie, staram się również obserwować Waszych Gości i uwieczniać na zdjęciach przede wszystkim emocje, wzajemne spojrzenia, uśmiech, a niekiedy kręcące się w oczach łzy. Zdjęcia reportażowe nie zawsze są idealne pod kątem kompozycji, ponieważ podczas reportażu ślubnego nie zawsze jest czas na idealne komponowanie kadru. Każdy fotograf ślubny przyzna mi rację, że należy działać szybko, czasem intuicyjnie.
Dzień ślubu to jeden z najważniejszych dni w życiu; pełen uniesień, wzruszeń i pozytywnych emocji – dlatego uwielbiam fotografować śluby, przyjęcia weselne i być częścią tego wydarzenia. Styl reporterski w którym pracuję podczas fotografowania pozwala uchwycić emocje, których często brakuje w tzw. zdjęciach pozowanych. Im więcej emocji będzie na fotografiach, tym bardziej będą one Was cieszyły.

Czy jesteś przygotowany na awarię sprzętu fotograficznego?

Tak. Po pierwsze, zawsze mam ze sobą dwa aparaty, na wypadek awarii jednego z nich. Pracuję na sprzęcie Nikon, zarówno jeśli chodzi o body, jak również obiektywy. Po drugie, pozwala mi to na swobodne fotografowanie przy użyciu dwóch różnych obiektywów. Wykonując reportaże ślubne zawsze zapisuje zdjęcia na dwóch kartach pamięci jednocześnie. Dzięki temu, mam gwarancję, że zawsze mam wszystkie zdjęcia, nawet gdyby jedna z kart pamięci podczas fotografowania została uszkodzona. Dodatkowo posiadam zapasowe akumulatory, lampy błyskowe.

Czy posiadasz zaświadczenie z kurii do fotografowania w obiektach sakralnych?

Uczestniczyłem w kursie liturgicznym dla fotografów i operatorów kamer, na którym otrzymałam bezterminowo licencję z Kurii Radomskiej na wykonywanie zdjęć w obiektach sakralnych niezależnie od charakteru uroczystości.